Gode plasseringer på årets NNM

Tromsø karateklubb tok tilsammen seks førsteplasser under årets nordnorgesmesterskap ble arrangert i Alta.

De aller fleste deltakerne på årets nordnorgesmesterskap var barn og juniorer, disse var fra åtte år og oppover. For noen av de yngste utøverne var dette første gangen de deltok på et stort mesterskap. Mange var veldig spente og nervøse før de skulle på matta første gang. Vi fikk se mange svært spennende oppgjør mellom utøvere fra klubbene i Nord-Norge.

I kata gjorde Tromsø karateklubb god figur og fikk mange gode plasseringer i de klassene vi deltok i.

I kamp fikk vi også meget godt utfall, Tromsø karateklubb presterte veldig bra.

Etter mesterskapet så de fleste ut til å gå hjem med en god følelse og et smil om munnen.

Klubbene som deltok på årets NNM var Alta, Finnsnes, Kirkenes, Vadsø og selvsagt Tromsø karateklubb.

Tusen takk til Alta karateklubb som i år var arrangør av NNM, de dro i land arrangementet på en veldig flott måte.

I følge ryktene vil neste NNM bli arrangert i Kirkenes, det er bare å begynne å glede seg!

Resultatliste

Kamp

Rekrutt fullkontakt, menn -80 kg
Sebastian Olsen, Finnsnes karateklubb
Kim Erik Klemets, Alta karateklubb

Rekrutt fullkontakt, menn lettvekt -70 kg
Henrik Dox, Alta karateklubb
Daniel Johansen Bakketun, Finnsnes karateklubb

Fullkontakt med begrensing, gutter 15–17 år lettvekt -65 kg
Christian Li Sivertsen, Alta karateklubb
Thomas Thomassen, Alta karateklubb
Daniel Johansen Bakketun, Finnsnes karateklubb
Erik Olsen, Tromsø karateklubb

Fullkontakt med begrensing, gutter 13–14 år lettvekt +55 kg
Mathias Schjølberg Augdal, Tromsø karateklubb
Viljar Veines Jensen, Finnsnes karateklubb

Fullkontakt med begrensing, gutter 13–14 år lettvekt -55 kg
Edvard Nyheim, Finnsnes karateklubb
Raymond Opdahl, Alta karateklubb
Adrian Bjerke, Alta karateklubb
Max Bruvik Malinen, Vadsø karateklubb

Fullkontakt med begrensing, jenter 13–14 år tungvekt +50 kg
Tiril Johanne Eliseussen, Finnsnes karateklubb
Josefine Xian Jørstad, Vadsø karateklubb
Ellisiv Leithe, Tromsø karateklubb
Lea Merete Kaino-Hestnes, Alta karateklubb

Fullkontakt med begrensing, jenter 13–14 år lettvekt -50 kg
Adianne Eide, Finnsnes karateklubb
Parahini Parabarab, Tromsø karateklubb
Thea Sofie Jonsson, Tromsø karateklubb

Fullkontakt med begrensing, gutter 11-12 år +45 kg
Mathias Schjølberg Augdal, Tromsø karateklubb
Patrik Mikalsen Edvardsen, Alta karateklubb
Joachim Andreassen, Alta karateklubb
Andreas Åkvik, Alta karateklubb

Fullkontakt med begrensing, gutter 11-12 år -45 kg
Arnar Leithe, Tromsø karateklubb
Vinesh Stritharan, Tromsø karateklubb
Daniel Klemets, Alta karateklubb
Jonas Eriksen, Vadsø karateklubb
Tobias Eide, Finnsnes karateklubb

Fullkontakt med begrensing, jenter 11-12 år -45 kg
Vårin Svensvik Stina, Vadsø karateklubb
Sofia Erlingdatter Dale, Tromsø karateklubb
Hanna Gunnari Dallavara, Vadsø karateklubb
Cassandra Sjølshagen Lier, Alta karateklubb

Deltakere kamp barn 8–10 år
Lea Sivertsen, Alta karateklubb
Thea Madeleine Vammervold, Alta karateklubb
Aurora Silvana Bruland, Tromsø karateklubb
Art Saltykov, Alta karateklubb
Silas Villemann Bek, Finnsnes karateklubb
Henrik Kristoffer Bakketun, Tromsø karateklubb
Eirik Kristoffer Jonsson, Tromsø karateklubb
Kasper B Hellwig-Johansen, Tromsø karateklubb
Ole Tausvik, Vadsø karateklubb
Oliver Johannes Jensen, Finnsnes karateklubb
Georg Andrè Boberg, Alta karateklubb
Leo Saus Jensen-Aaris, Tromsø karateklubb
Jonas Iversen, Tromsø karateklubb
Balder Nyborg Bergli, Tromsø karateklubb

Kata

Kata menn
Kim Erik Klemtes, Alta karateklubb
Frode Edvardsen, Alta karateklubb

Kata kvinner
Silje Bjerkeli, Finnsnes karateklubb
Kristine Gunnari Dallavara, Vadsø karateklubb

Kata gutter 15–17 år
Christian Li Sivertsen, Alta karateklubb
Thomas Thomassen, Alta karateklubb
Erik Olsen, Tromsø karateklubb

Kata gutter 13–14 år
Erik Jonasson, Vadsø karateklubb
Kim Rune Sara, Alta karateklubb
Raymond Opdahl, Alta karateklubb

Kata jenter 13–14 år
Ellisiv Leithe, Tromsø karateklubb
Thea Sofie Jonsson, Tromsø karateklubb
Tiril Johanne Eliseussen, Finnsnes karateklubb
Julianne Gaasland, Sør-Varanger karateklubb
Parahini Parabarab, Tromsø karateklubb
Adrianne Eide, Finnsnes karateklubb

Kata gutter 11–12 år
Arnar Leithe, Tromsø karateklubb
Andreas Åkvik, Alta karateklubb
Mathias Schjølberg Augdal, Tromsø karateklubb
Henry Kristoffer Sara Pettersen, Alta karateklubb

Kata jenter 11–12 år
Sofia Erlingdatter Dale, Tromsø karateklubb
Elin Mariell Holm, Vadsø karateklubb
Vårin Svensvik Stina, Vadsø karateklubb
Victoria Karlsen, Vadsø karateklubb

Deltakere kata barn 8–10 år
Aurora Silvana Bruland, Tromsø karateklubb
Georg Andrè Boberg, Alta karateklubb
Eirik Kristoffer Jonsson, Tromsø karateklubb
Kasper B. Hellwig-Johansen, Tromsø karateklubb
Lennart Jenssen, Alta karateklubb
Leo Saus Jensen-Aaris, Tromsø karateklubb
Thea Madeleine Vammervold, Alta karateklubb
Jonas Iversen, Tromsø karateklubb
Balder Nyborg Bergli, Tromsø karateklubb

Tekst: Thea Sofie Jonsson
Bilder: Kenneth Augdal
Redigering: sensei Sven Jonsson

Legg inn en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær om hvordan dine kommentar-data prosesseres.