NNM 2011 samlet hele landsdelen

For første gang på lang tid var så og si hele landsdelen representert på et karate-mesterskap. Tromsø karateklubb er stolt og samtidig ydmyk over at så mange deltakere, tilskuere og dommere velger å møtes i Tromsø.

Henrik Matzow (Ringerike karateklubb) vs. Ørjan Johnsen (Tromsø karateklubb)

Interessen for fullkontakt-karate er tydligvis økende. I år var det rekordmange klubber påmeldt – hele syv stykker. Tilsammen deltok cirka 60 deltakere på dette mesterskapet.

I løpet av 6 og en halv time som mesterskapet varte ble det totalt gjennomført over 100 kamper og katautførelser.

Arrangementmessig var mesterskapet en suksess, takket være god planlegging og en særdeles dyktig stevnestab.

Her er resultatlisten for NNM Karate 2011 Arctic Open
Fløyahallen, lørdag 12. november 2011

Arrangør: Tromsø karateklubb og Norges Kampsportforbund.

Barneklassen (6-12 år):

– kumite (kamp) : 22 deltakere
– kata (mønster) : 18 deltakere
Det var ingen rangering av deltakerne i barneklassen.

 

Kata Junior

1. Kenneth Bøkevoll, Sør-Varanger Karateklubb
2. Lars Isaksen Jerijervi, Sør-Varanger Karateklubb
3. Neethan Puvanendran, Tromsø Karateklubb

 

Kata Senior

1. Sven Johnson, Tromsø Karateklubb
2. Henning Dallavara, Vadsø Karateklubb

 

Kamp, Jenter 13-14

1. Marlen Duckert, Finnsnes Karateklubb
2. Felicia Bjørkli, Alta Karateklubb
3. Lill Karin Kristoffersen, Alta Karateklubb

 

Kamp, Gutter 13-14 Mellomvekt

1. Alexander Johansen, Finnsnes Karateklubb
2. Emil Romsdal, Alta Karateklubb
3. Neethan Puvanendran, Tromsø Karateklubb

Kamp, Gutter 13-14, Tungvekt

Marleen Gregusson (Tromsø karateklubb) vs. Anne Mikosch (Tromsø karateklubb / Berlin Shotokan)

1. Ask Evan Hermansen, Tromsø Karateklubb
2. Markus Dyrseth, Alta Karateklubb

 

Kamp, Gutter 15-17, Mellomvekt

1. Henrik Matzow, Ringerike Karateklubb
2. Ørjan Johnsen, Tromsø Karateklubb
3. Are Aleksandersen, Vadsø Karateklubb
Nordnorsk mester i denne klassen ble Ørjan Johnsen.

 

Kamp, Jenter 15-17

1. Hanne Marie Haugan, Tromsø Karateklubb
2. Silje Skagseth, Tromsø Karateklubb

 

Kamp, Gutter 15-17, Tungvekt og Herrer mellomvekt

1. Henning Dallavara, Vadsø Karateklubb
2. Sindre Idahl Jensen, Finnsnes Karateklubb
3. Ailo Mikkelsen, Sør-Varanger Karateklubb

Are Aleksandersen (Vadsø karateklubb) vs. Ørjan Johnsen (Tromsø karateklubb)

Kamp, Herrer Tungvekt

1. Frode Olsen, Finnsnes Karateklubb
2. Willem Klip, Fauske Karateklubb
3. Leif Erling Svendsen, Tromsø Karateklubb

Frode Olsen (Finnsnes karateklubb) vs. Ole Kristian Seljeskog (Tromsø karateklubb)

Kamp, Damer

1. Marleen Gregusson, Tromsø Karateklubb
2. Anne Mikosch, Tromsø Karateklubb / Berlin Shotokan

Willem Klip (Fauske karateklubb) vs. Leif Erling Svendsen (Tromsø karateklubb)

Kamp, Fullkontakt, Herrer Mellomvekt

1. Christer Karlsen, Finnsnes Karateklubb
2. Ernst Magne Pedersen, Tromsø Karateklubb

Leif Erling Svendsen (Tromsø karateklubb) vs. Willem Klip (Fauske karateklubb)
Sekretariatet og speaker hadde full kontroll.

TAKK FOR I ÅR! VI GLEDER OSS TIL NNM 2012!

Tekst og bilder: S. Johnson

One thought on “NNM 2011 samlet hele landsdelen

Legg inn en kommentar